Slavnostní aktiv ke 150 letům organizovaného včelaření na českobudějovicku

Dne 26.srpna 2017 se na českobudějovickém výstavišti v rámci celostátní výstavy Země živitelka uskutečnil slavnostní aktiv včelařů na kterém byli vyznamenáni i včelaři z našeho spolku. Jmenovitě ČESTNÝM UZNÁNÍM okresní organizace přítelkyně Miloslava PERNICKÁ na třetím snímku zleva, přítel Karel VONDRÁK, čtvrtý snímek zleva. Čestné uznání Okresní organizace dále obdržel přítel Miloš TABERY. Vzhledem k tomu, že nebyl přítomen,  převzal jej přítel Miroslav Jelínek.

Odznakem VZORNÝ VČELAŘ byli vyznamenání přítel Pavel KUČERA, Jiří MELICHAR, Pavel CANDRA a Stanislav KADLEC.

Všem vyznamenaným blahopřejeme

Vloženo M/J 06/09/ 2017


Pracovní předsednictvo Pracovní předsednictvo
 
 
 
 
 
 
 

Hledat


Menu


Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Aktuality

Včelám může prodloužit život sladkovodní řasa, zjistili vědci 4.9.2016

Úbytku českého včelstva by mohl zabránit nečekaný pomocník, sladkovodní řasa chlorella. Zjistili to vědci z Biologického centra Akademie věd v Českých Budějovicích. Chlorella totiž obsahuje násobně víc bílkovin než včelami opylovávané květy, podle všeho působí i proti jejich stresu.

Vláda projedná dotace pro včelaře, měly by být vyšší 18.7.2016

Včelaři dostanou v následujících třech letech 232 milionů korun dotací. V uplynulých třech letech mohli získat 195 milionů, rozpočet včelařského programu tak vzroste zhruba o pětinu. Polovina peněz bude z českých zdrojů, zbytek z evropských peněz, předpokládá ministerstvo zemědělství. O vládním nařízení, kterým se upřesňují některé možnosti čerpání dotace, bude ve středu jednat vláda.

Včelařův rok 8.3.2016

Jednoduchá informativní příručka především pro začínající včelaře, historie, stručně o veterinárních předpisech a léčivech, včelařské činnosti v jednotlivých měsících roku.

Květiny používají kofein k manipulaci včel, zjistili britští vědci 22.10.2015

Včelám chutná kofein a rostliny toho umí využít. Podle vědců ze Sussexu lákají květiny kofeinovým nektarem včely k častějšímu opylování. Nabuzené včely pak toto chování šíří napříč úlem.

Šance včel proti roztočům 24.7.2015

Rostlinná látka odpuzující klíšťata mate včelího parazita při orientaci. Svítá naděje na účinnější boj s vážným škůdcem včel?

Starší »

Návštěvy (od 5.10.2009)